محصولات

خانه / رنگ و نقاشی ساختمان

رنگ و نقاشی ساختمان

• رنگ اکریلیک هر متر مربع: ۹۰۰۰۰ تومان

• رنگ روغن هر متر مربع: ۷۵۰۰۰ تومان

• رنگ پلاستیک هر متر مربع: ۶۵۰۰۰ تومان

روی سقف کناف :

• استفاده از رنگ های تیره %۱۵ +

• برای سقف %۵۰ +

• برای دیوار های دارای قاب بندی %۱۰۰ +

روی سقف کناف :

تفاوت رنگ اکرولیک با رنگ روغن و پلاستیک

همه رنگ ها از سفید تا مشکی و هزاران رنگ دیگر، در سه مدل اکریلیک، پلاستیک و روغن قابل اجرا می باشند اما بین این رنگ ها تفاوت هایی وجود دارد که باعث شده امروزه بیش از ۹۰ درصد نقاشی ساختمان ها با استفاده از رنگ اکریلیک انجام شود.

قیمت رنگ اکریلیک کمی از روغن و پلاستیک بالاتر است اما ویژگی هایی مانند نداشتن بو و اثرات سمی، قابلیت اجرا بر روی سطوح مختلف، خشک شدن فوری و ترک خوردگی کمتر در طول زمان باعث شده تا نسبت به دو مدل رنگ دیگر، طرفداران بیشتری داشته باشد.

البته در بعضی از موارد مثل رنگ آمیزی سقف ها برای کاهش هزینه میتوان از رنگ روغن و پلاستیک استفاده کرد. همچنین در مواردی مانند رنگ آمیزی درب و پنجره و یا محیط هایی که امکان آبریزی مستقیم روی دیوار ها وجود دارد بهترین گزینه رنگ روغن می باشد.

ویژگی های رنگ اکریلیک

• سازگار با محیط زیست

• نداشتن بو و اثرات سمی برای انسان

• خشک شدن فوری (سرعت بیشتر در اجرا)

• کیفیت بالا بعد از اتمام نقاشی ساختمان

• قابل اجرا بر روی سطوح مختلف

• ارائه در سه مدل مات، براق و نیمه براق

• ترک خوردگی کمتر در مرور زمان به علت خاصیت کششی

راهنمای تمیز کردن دیوار رنگ شده

برای تمیز کردن دیوار های رنگ شده با

• رنگ اکریلیک مات: دستمال خشک و فقط گردگیری

• رنگ اکریلیک نیمه براق: دستمال نمدار

• رنگ اکریلیک براق: دستمال خیس

• رنگ روغن: کاملا ضد آب

مراحل رنگ آمیزی روی گچ، کناف و ام دی اف

رنگ آمیزی روی گچ یا سطح رنگ شده از قبل

سمباده کاری

بتونه کاری

آسترکشی: در این مرحله برای آماده سازی دیوار و ایجاد چسبندگی نسبت به رنگ، کل سطح دیوار با استفاده از ماده ای به نام پرایمر یا پرایمین پوشیده می شود.

سمباده کاری و لکه گیری

اجرای رنگ نهایی ۲ الی ۵ مرتبه

 

رنگ آمیزی روی کناف

در زمان رنگ آمیزی سطح کناف، ابتدا باید زیر سازی و بتونه کاری آن با دقت زیادی انجام شود تا پس از رنگ آمیزی، سطح صاف و یکنواختی داشته باشیم. به همین دلیل ابتدا باید با استفاده از بتونه ماستیک کل سطح کناف و درز ها یک دست پوشیده شود سپس مراحل همانند رنگ آمیزی روی سطح گچی را پیاده سازی کرد..

گاهی اوقات نیاز است به جای پرایمر از یک لایه رنگ پلاستیک و پرایمین استفاده شود که سطح زیرین رنگ، به طور یک نواخت صاف و سیقلی شود.

 

رنگ آمیزی روی ام دی اف خام و روکش دار

برای رنگ آمیزی سطح ام دی اف ابتدا دو دست پرایمر زده می شود و سپس می توان ۲ تا ۵ مرحله رنگ آمیزی را انجام داد.

رنگ اکریلیک بر روی چه سطوحی قابل اجراست؟

رنگ اکریلیک بر روی تمامی سطوح در دکوراسیون قابل اجرا است مانند گچ، سطح رنگ شده از قبل، ام دی اف خام یا روکش دار، سنگ صاف، کناف و سطوح پلاستیکی.

اما در نظر داشته باشید از رنگ اکریلیک بر روی سطوح فلزی نمی توان استفاده کرد چرا که این رنگ پایه آب می باشد و با گذشت زمان باعث ایجاد زنگ زدگی در سطح فلز خواهد شد.

در تمامی فضاهای مسکونی، اداری و تجاری می توان برای رنگ آمیزی ساختمان از رنگ اکریلیک استفاده کرد.

روش ساخت رنگ دلخواه

همه رنگ ها از ترکیب یک مادر رنگ (سفید) با جوهر رنگ های دیگر ساخته می شوند. اگر رنگ سفید ساده مورد نیاز باشد از همان مادر رنگ استفاده می شود اما برای ساخت دیگر رنگ ها مانند مشکی، طوسی، سبز و غیره باید مادر رنگ سفید را با مقداری جوهر رنگ مربوطه ترکیب کرد.

این ترکیب به دو صورت انجام می شود:

 

ترکیب رنگ کامپیوتری

می توانید کد رنگی مورد نظر خود را انتخاب کنید تا رنگ مورد نظر شما در دستگاه کامپیوتری ترکیب رنگ ساخته و سپس به محل پروژه آورده شود. در این روش ممکن است رنگی که روی کاتالوگ می بینید با رنگ اصلی که بر روی دیوار ظاهر می شود، مقداری تفاوت داشته باشد.

 

ترکیب رنگ دستی سر پروژه

می توانید نمونه یا عکس رنگ مورد نظر خودتان را به نقاش نشان دهید تا ایشان به صورت دستی ترکیب رنگ را سر پروژه شما انجام دهد. کیفیت رنگ در این دو روش کاملا یکسان بوده اما مزیت این روش این است که نقاش می تواند رنگ را برای شما روی دیوار تست کند و اگر مورد تایید شما نبود با اضافه کردن مقداری جوهر رنگ یا رنگ مادر، به رنگ اصلی شما برسد.

زمان خشک شدن رنگ اکریلیک چقدر است؟

هر دست رنگ اکریلیک که بر روی دیوار زده می شود، بعد از ۵ دقیقه خشک می شود و این از مزیت های این رنگ به شمار می رود اما دقت داشته باشید که برای شستشو رنگ اکریلیک براق باید ابتدا ۱۵ روز از زمان رنگ آمیزی آن گذشته باشد تا امکان شستشوی آن وجود داشته باشد.

چه زمانی دیوار و سقف آماده رنگ آمیزی است؟

دقت داشته باشید اگر قصد اجرای قاب بندی پیش ساخته بر روی دیوارها و سقف دارید، ابتدا باید قاب بندی ها اجرا شوند یا اگر به تازگی دیوار یا سقف ها گچ شده است، ابتدا باید گچ آنها به طور کامل خشک شود و سپس برای نقاشی ساختمان اقدام کرد. برای سرعت بخشیدن به این امر می توانید از وسایل گرمایشی در محیط استفاده کنید.

همچنین اگر در ادامه بازسازی یا ساخت ممکن است تخریبی در محیط ایجاد شود، بهتر است که مرحله رنگ آمیزی ساختمان را بعد از تخریب انجام دهید.

راهنمای انتخاب رنگ

انتخاب پالت رنگی که در محیط استفاده می شود کاملا به مدل طراحی که برای محیط در نظر گرفته اید بستگی دارد.

عوامل تاثیرگذار در انتخاب رنگ و طراحی:

• ترکیب رنگ دیگر اجزای دکوراسیون

• سلیقه افراد ساکن در محیط

• میزان نور محیط

• توجه به روانشناسی رنگ ها

• کاربری آن محیط

یکی از بهترین ابزار ها برای انتخاب رنگ محیط، مشاهده چندین عکس ژورنالی از فضاهای رنگ شده است که در این صورت شما می توانید رنگ دلخواه و متناسب با محیط خود را پیدا کنید. دقت داشته باشید در این حین فضاهایی که در عکس ها می بینید ممکن است از نظر ترکیب رنگی دیگر اجزای محیط یا نور، با فضای مورد نظر شما متفاوت باشد؛ پس به تمامی نکات دقت کنید.

به طور کلی رنگ های روشن فضای شما را مقداری بزرگتر و باز تر نشان می دهند و رنگ های تیره باعث کوچکتر دیده شدن فضا می شوند اما دقت داشته باشید که تاثیر این مورد چندان زیاد نیست و نباید آن را معیار اصلی انتخاب رنگ خود قرار بدهید.

رنگ آمیزی ساختمان همراه با قاب بندی دیوار

تکنیک قاب بندی دیوار با استفاده از ابزار پیش ساخته خام گچی، ام دی اف و پلی یورتان که نیاز به رنگ آمیزی دارند، باید قبل از نقاشی ساختمان اجرا شود. این ابزارها زیبایی منحصر به فردی در محیط ایجاد می کنند و جلوه دیوار های رنگ شده را دو چندان خواهند کرد.

ابزارهای پیش ساخته شامل قرنیز، قاب، گل گوشه قاب و گلویی می شوند و می توان برای رنگ آمیزی آنها از همان رنگ دیوار یا رنگی متفاوت استفاده کرد. در دکوراسیون مدرن همرنگی این ابزارها با رنگ دیوار ها پیشنهاد می شود.

رنگ آمیزی با قلطک، پیستوله یا قلم مو

برای رنگ آمیزی تمامی سطوح صاف مثل سقف و دیوار ها از قلطک استفاده می شود اما برای قسمت های قاب بندی و ابزار های برجسته روی دیوار که دسترسی به آن ها با قلطک وجود ندارد، باید از قلم مو و پیستوله استفاده کرد.

اجرای رنگ آمیزی ساختمان چه مقدار زمان می برد؟

رنگ اکریلیک بیشترین سرعت اجرا را در بین انواع رنگ دارد. زمان دقیق اتمام کار و تحویل رنگ آمیزی ساختمان به عوامل مختلفی بستگی دارد اما به طور تقریبی نقاشی یک واحد آپارتمان ۱۰۰ متری به طور کامل (دیوار ها و سقف) بین ۳ تا ۶ روز زمان می برد.

لوازم مصرفی نقاشی ساختمان

قلطک ،قلم مو، سمباده، رنگ مادر، جوهر رنگ، لیسه، کاردک، بتونه، پرایمر، پرایمین، حلال آب یا تینر، سطل و نردبان

تمامی ابزارها، لوازم جانبی و مواد مصرفی در قیمت تمام شده که به شما اعلام می شود، در نظر گرفته شده و نیاز به پرداخت هیچ هزینه دیگری نیست اما ممکن است در بعضی موارد خاص به دلیل ارتفاع زیاد نیاز به داربست باشد که هزینه اجاره آن به عهده مشتری است.

نقاشی پتینه ای و هندسی

انواع مدل های نقاشی مثل پتینه ای، ابر و بادی و هندسی توسط تیم دکور شرق قابل اجرا می باشد و مجری در محل پروژه به شما مشاوره خواهد داد.

اقدامات لازم برای محافظت از پوشش کف و وسایل منزل در حین نقاشی

تیم اجرایی دکور شرق تمام اقدامات لازم برای جلوگیری از آسیب به لوازم موجود در محیط و همچنین پوشش کف را انجام خواهند داد. به طور مثال پلاستیک های بزرگی در کف محیط پهن می شود و بر روی وسایل شما باید کاور شود.

دکور شرق با دارا بودن متخصصین با تجربه و ارائه مشاوره تخصصی نقاشی ساختمان، آماده اجرای رنگ آمیزی با کیفیت درجه ۱ می باشد.

جهت مشاوره از طریق روش های زیر با ما در ارتباط باشید.